Vielgovia Szczecin - strona nieoficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • Kasta Szczecin - Majowe - Tanovia Tanowo 5:9
  • Prawobrzeże Szczecin - AP Hutnik II Szczecin 2:2
  • Arkonia II Szczecin - Salos II Szczecin 1:0
  • Vielgovia Szczecin - Jeziorak Szczecin 0:4
  • Mierzynianka Mierzyn - Stal II Szczecin 6:6

Obóz treningowy - 01.2012
Ładowanie...

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

O Klubie Vielgovia

W listopadzie w 1997 roku z inicjatywy mieszkańców, osiedli: Wielogowo, Zdunowo i Sławociesze powstał Komitet Założycielski Stowarzyszenia Sportowego pod nazwą "Osiedlowy Klub Sportowy- Vielgovia Szczeciń". W skład Komitetu wchodzili między innymi: małżeństwo G.R Krzywania, R. Pyzio, śp. S. Piasecki, G. Czubek, M. Południak, S. Bierancik, D. Podoboński, K. Hałub, B. Dida i tak ważne osobistości jak: ks. Kazimierz Napierała, Maciej Jarmusz i wiele innych osób. Po wielomiesięcznym okresie wyczekiwania, Sąd Rejonowy w Szczecinie udzielił osobowość prawną naszemu Stowarzyszeniu. Zgłoszenie do OZPN odbyło się dopiero w sierpniu 1998 roku, co było powodem niedopuszczenia do rozgrywek 1998/1999. W okresie oczekiwania na rozpoczęcie nowego sezonu klub podjął starania aby skompletować drużyny piłkarskie w grupach wiekowych: trampkarze, juniorzy, seniorzy oraz, aby zapewnić miejsce do rozgrywania meczy. Sytuacja o tyle była trudna iż obecny stadion przy ul. Bałtyckiej 36 był w sporej części zasypany ziemią i gruzem, pochodzącym z dzikiej wywózki podczas budowy osiedla szeregowców. W czynie społecznym przy udziale sporej ilości osób, prywatnych przewoźników i ciężkiego sprzętu budowlanego, udało się uprzątnąć obiekt sportowy i utworzyć wokół niego wały . Następnie przystąpiono do nawożenia czarnoziemu, plantowania i zasiania murawy. Mozolna praca i wielkie poświęcenie wielu osób przyczyniło się do faktu, że posiadany obiekt jest godny pozazdroszczenia nawet przez 4-to ligowe kluby. Zapał nie ustawał, z biegiem lat powstały trybuny mogące pomieścić 600 osób i budki zawodnicze. Największym problemem Vielgovi są pomieszczenia szatni, dzierżawione od Spółdzielni Mieszkaniowej, które są w opłakanym stanie. Władze miasta wielokrotnie obiecały swoją pomoc, lecz na tym się skończyło.
Pierwszym prezesem OKS Vielgovia był wielki pasjonat piłki nożnej - Robert Krzywania, funkcję tą pełnił przez dwie kadencje. Za jego prezesury klub awansował z drugiego miejsca w sezonie 2000/2001 do "A" klasy. Następnym prezesem został Sebastian Wojtiuk, funkcję tą pełnił, również dwa sezony. W okresie pełnienia tej funkcji juniorzy w sezonie 2002/2003 i 2004/2005 zajęli 1 miejsce w "A" klasie, zaś seniorzy w sezonie 2002/2003 zajęli 3 miejsce i 2004/2005 1 miejsce, a zarazem awansowali do ligi Okręgowej. W sezonie 2005/2006 w pierwszym roku gry w lidze Okręgowej nasz zespół zajął 10 miejsce. W 2005r. Zarząd rozpoczął starania o pozyskanie środków na inwestycje. Zwrócił się do Urzędu Miejskiego, tym razem władze nie zawiodły. Przy wsparci radnego Rady Miasta a naszego mieszkańca Pana W. Dzikowskiego i Dyrektora Wydziału Sportu wykonano plan zagospodarowani obiektu. W 2006r. ujęto nas w Programie Modernizacji Boisk Sportowych a w budżecie Wydziału Sportu zabezpieczono środki finansowe . W obecnej chwili wyczekujemy zezwolenia na budowę.
04 lutego 2007r.odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze. Swoją rezygnacje z funkcji Prezesa złożył Sebastian Wojtiuk, powód-wyjazd na wiele miesięcy. Obecnie jest wybrany nowy zarząd Klubu.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Vielgovia SzczecinJeziorak Szczecin
Vielgovia Szczecin 0:4 Jeziorak Szczecin
2016-10-30, 10:00:00

oceny zawodników »

pon.

Kasta Szczecin - Majowe 5:9 Tanovia Tanowo
Prawobrzeże Szczecin 2:2 AP Hutnik II Szczecin
Arkonia II Szczecin 1:0 Salos II Szczecin
Vielgovia Szczecin 0:4 Jeziorak Szczecin
Mierzynianka Mierzyn 6:6 Stal II Szczecin

Brak aktywnych ankiet.

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.